Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blockchain Oyun sektöründe Kullanım Örnekleri
#1
Blockchain Oyun sektöründe Kullanım Örnekleri

nasıl çalışır?
Blockchain oyun dünyasını nasıl etkileyebilir?
Gerçek mülkiyet
Merkezi olmayan pazar yeri
Düzenli ödemeler
Oyun çok evreni
Adil oyun alanı
Sınırsız oyun
Sınırlamalar
Blockchain oyunlarına örnekler

Blockchain ekosistemi hızla büyüyor ve her geçen gün daha fazla insanı etkiliyor. Teknoloji çoğunlukla kripto para ağlarında kullanılırken, aynı zamanda çok çeşitli endüstrilerde yenilikçi çözümlere izin verir.

Binance Academy'de blockchain kullanım örneklerini tartışan çok sayıda makale bulabilirsiniz . Dikkate değer örnekler arasında sağlık hizmetleri , yönetişim , tedarik zinciri , IoT ve sadaka sayılabilir .

Ancak blockchain teknolojisinin oyun endüstrisini de değiştirdiğini biliyor muydunuz?Günümüzde oyun endüstrisi
Bugün, çevrimiçi oyunların büyük çoğunluğu merkezi bir model izlemektedir. Bu, ilgili tüm verilerin oyun yöneticileri tarafından tam olarak kontrol edilen bir sunucuda saklandığı anlamına gelir.

Tipik olarak veriler, oyuncular tarafından toplanan tüm etkinlikleri ve oyun içi varlıkları (koleksiyonlar, eşyalar ve sanal para gibi) kaydeden ve saklayan hesap bilgilerini ve sunucu geçmişini içerir.

Veritabanı tek bir şirkete ait olduğundan, oyuncuların hesaplarının ve öğelerinin gerçek mülkiyeti yoktur. Ayrıca, merkezi sunucular aşağıdakileri içerebilecek birçok sınırlama ve güvenlik açığı sunar:

Teknik sorunlar nedeniyle sunucu arızası
Bilgisayar korsanları tarafından sistem sızması
Oyun kapatıldı
Hesapların hak edilmemesi yasağı
Oyun mekaniği ve oranlar konusunda şeffaflık eksikliği
Oyun ekonomisinin geliştiriciler ve yöneticiler tarafından manipülasyonu
Başka bir deyişle, güç oyun şirketlerinin elinde. Ancak neyse ki, blockchain teknolojisi bu sorunların çoğunu ortadan kaldırabilir veya azaltabilir.O nasıl çalışır?
Dağıtılmış bir veritabanı olarak, oyun içi geçmiş, dijital öğeler ve tokenleştirilmiş varlıklar da dahil olmak üzere her türlü dijital veriyi doğrulamak ve güvence altına almak için blockchain tabanlı bir sistem kullanılabilir. Ana fikir, oyun şirketlerinden gücü almak ve oyunculara geri vermek.

Bu şekilde, her oyuncu hesapları ve dijital varlıkları üzerinde tam kontrole sahip olabilir ve bu varlıkları her zaman ticaretinde serbesttir. Bir blockchain oyunu geliştirmek ve sürdürmek için birçok farklı yöntem vardır.Blockchain oyun dünyasını nasıl etkileyebilir?
Bu bölümde, blockchain teknolojisinin oyun endüstrisini etkileyebileceği en yaygın yollardan bazıları tanıtılmaktadır.Gerçek mülkiyet
Bahsedildiği gibi, blockchain tabanlı oyunlar oyuncuların oyun içi varlıkları üzerinde kalıcı sahiplik ve tam kontrol sahibi olmalarını sağlar. Tipik olarak, her bir varlık, ERC-721 belirteçleri gibi benzersiz, mantar olmayan bir belirteçle (NFT) temsil edilir .

Varlıklar oyun içi kartları, kaplamaları, ekipmanları ve karakterleri içerebilir. Ancak varlık türünden bağımsız olarak, hepsi dağıtılmış bir ağ tarafından korunan blockchain jetonlarına bağlanabilir.Merkezi olmayan pazar yeri
Oyun şirketleri oyunların düşme oranını ve ekonomisini değiştirme gücüne sahiptir. Ayrıca oyun içi öğeleri kilitleyebilir veya bağlayabilirler, bu da onları yenilmez hale getirir.

Buna karşılık, blockchain ağları üzerine inşa edilen oyunlar, merkezi olmayan pazarların oluşturulmasını sağlar. Bu, sansür direncini sağlarken oyuncular arasında güven ihtiyacını ortadan kaldırır. Tüm oyuncular oyun içi varlıklarını eşler arası serbestçe satın alabilir, satabilir ve ticaretini yapabilirler .Düzenli ödemeler
Blockchain ve akıllı sözleşmeler , ücretleri düşürme ve finansal işlemleri hızlandırma gücüne sahiptir. Sadece oyuncular arasındaki (eşler arası) esnaflar için değil aynı zamanda oyuncular ve geliştiriciler arasındaki her türlü ödemeyi kolaylaştırabilirler.Oyun çok evreni
Oyun içi verileri ve öğeleri blockchain jetonlarına bağlayarak, oyuncular farklı oyunlar arasında varlık ticareti yapabilirler. Bu, oyuncuların farklı oyunları denerken dijital varlıklarını geri dönüştürmelerine izin verebilir.

Oyun öğeleri dijital jetonlar kullanılarak temsil edildiğinden, oyuncular bu jetonları aynı blok zincirinde barındırılan diğer oyun pazarlarında takas edebilirler.Adil oyun alanı
Uygulamaya bağlı olarak, blockchain açık kaynaklı, dağıtılmış ve şeffaf oyun sunucularının oluşturulmasını sağlar. Bu gibi durumlarda, oyun mekaniği ancak ağın çoğunluğu lehine oy kullanıyorsa değiştirilebilir.

Buna ek olarak, blok zincirlerinin dağıtılmış doğası, hackerların ve dolandırıcıların oyunu bozmasını önler, çünkü tek bir başarısızlık noktası yoktur.Sınırsız oyun
Merkezi bir sunucuda bir oyun olduğunda, geliştiriciler projeyi terk edebilir veya oyunu istedikleri zaman kapatabilir. Blockchain ile oyuncular, geliştiriciler uzaklaşsa bile oyun oynamaya devam edebilir.

Blockchain ağı çalışmaya devam ettiği sürece oyun hayatta kalır. Bazı durumlarda, yeni geliştiriciler projeyi geliştirmeye devam etmek için görevi devralır.Sınırlamalar
Blockchain teknolojisi oyun ortamı için yepyeni bir ufuk açmasına rağmen, hala üstesinden gelmek için önemli zorluklar var. Bazıları şunları içerir:

Ölçeklenebilirlik . Blok zincirler, merkezi ağlardan çok daha yavaş olma eğilimindedir, bu da oyunların küresel ölçekte benimsenmesini engelleyebilir.
Evlat edinme eksikliği. Yüzlerce blockchain oyunu olmasına rağmen, talep hala çok düşük. Çoğu oyunda çok az sayıda oyuncu vardır.
Merkezileştirilmesi. Tüm blockchain tabanlı oyunlar tamamen merkezi değil. Bazıları ERC-721 veya diğer blockchain jetonlarını kullanıyor ancak aslında merkezi bir sunucuda çalışıyor.
Basitlik. Bazı istisnalar vardır, ancak çoğu blockchain oyunu, yüksek kaliteli grafiklere veya ayrıntılı oyun deneyimine değer veren oyuncuları çekmek için çok basittir.
Giriş engelleri. Bir blockchain oyununu başlatmak ve sürdürmek için para toplamak zor olabilir. Evlat edinme eksikliği, ölçeklenebilirlik sorunları ile birlikte geliştiricilerin çalışmalarını sınırlandırabilir.
Rekabet. Blockchain oyunları genellikle küçük, bağımsız gruplar (indie oyunları) tarafından geliştirilir. Bu takımlar, merkezi dünyadaki dev oyun şirketleriyle rekabet etmekte zorlanabilirler.
Neyse ki, çok sayıda çözüm geliştirilmektedir. Bazı ekipler , ölçeklenebilirlik sorununu çözmek için Ethereum Plazma , Yıldırım Ağı ve diğer Katman 2 çözümlerini deniyor .Blockchain oyunlarına örnekler
Geleneksel oyun endüstrisi ile karşılaştırıldığında, blockchain oyun nişi hala oldukça yeni ve nispeten küçük. Yine de, blockchain ağlarının üzerine inşa edilmiş yüzlerce DApp ve oyun var.

Çoğu merkezi olmayan uygulama ve oyun platformu Ethereum blok zincirinin (Enjin ve Loom gibi) üstünde çalışır. Ancak, EOS, TRON, ONT, NEO, VeChain ve IOST gibi diğer ağlarda geliştirilmekte olan projelerin listesi giderek artmaktadır. Blockchain tabanlı oyunlara birkaç örnek:

Decentraland (sanal gerçeklik platformu)
Cryptokitties
Zincirsiz Tanrılar
Kripto Kahramanlarım
Cheeze Sihirbazları
Kripto Uzay Komutanı
Mythereum
Axie Sonsuzluk
HyperSnakes
EOS Hanedanlığı
EOS Şövalyeleri
Boşluğun Ötesinde
CryptoZombies
acımasız
HyperDragons Go
CryptoWars


Kapanış düşünceleri
Blockchain teknolojisinin oyun endüstrisinde büyük bir potansiyele sahip olduğu açıktır. Oyuncular ve geliştiriciler için, özellikle ademi merkeziyetçilik, şeffaflık ve birlikte çalışabilirlik konusunda önemli iyileştirmeler sağlar.

Geliştiriciler büyük sınırlamaların üstesinden gelmeyi başarırsa, blockchain muhtemelen oyun dünyasını daha iyi hale getirecek ve muhtemelen oyunculara daha fazla özgürlük getiren yepyeni bir eğlence alanı görecek.


The gaming industry today
How does it work?
How may blockchain impact the gaming world?
Real ownership
Decentralized marketplace
Streamlining payments
Gaming multi-universe
Fair playing ground
Unlimited gaming
Limitations
Examples of blockchain games
Closing thoughtsBlockchain Use Cases: Gaming

The gaming industry today
How does it work?
How may blockchain impact the gaming world?
Real ownership
Decentralized marketplace
Streamlining payments
Gaming multi-universe
Fair playing ground
Unlimited gaming
Limitations
Examples of blockchain games
Closing thoughts
kaynak binance
Bul
Alıntı
#2
каче275.9значCHAPтворШекшЭткиВеликартHiroсобаВелирисуБейеВансJackАфасСербрассCONSJuleJameУШек
TescVoltCranDeluAeroCarrMatiМартПервIntrДалгрыбоДьякLenoRoseCompGlisSchaWhitLuciКузнTrueDolc
LionRenaМироШейкAmarиллюThisIbizKnocBomb(реиНаумПугаправEdmoSonamiliPaliQuikТурцArcaВасиСоде
ПетрLouiRobeавтоDzhiGeorHareменяКривJeweJameEricРудаNasoZone8009ZoneXVIIMiyoZoneZoneосвя02-2
DashАмшиTituрепрMagiМасиПушкИванTheoWifeобучТейлБенлАстаRickиллюЛэймReadбольЛевифакуСульГанч
сборАлликлеймесязолоKronHansExelКитастрашариИспаOmniT200PoweПетрDonaKareРомаABL0метатераBlue
ШвейVictсборРазмпласкомпдемоWindWindWinxшнурRedmViteNursMaxiЛитРаспиAdvaназвThatLinuЛитРрабо
XVIIЛитРКожеСолоБранИллюБереLionАверИллюискуЛетуPaulкрасJeweHangWaysМаркPablCageHollArmaНорм
wwwbВейдTerrИванГатксторМощаFranКузнDeviДуднRogeАрсеАртаplanDaviJohnЯросКуклХорсPernмесямеся
месяСухочтенШустВеркИллюязыкписакнигУстиЗвегИсаенастtuchkasНасриллю
Alıntı
#3
отпу277.9понеCHAPтворHenrМайоГероанглавтособаBoduSkarвмесВенжJackСапрЛениБелоTescXVIIWaltБесс
TescIntaPisaMeryDiadсертAhavСаркПервAccaВелеWillПетеLenoPRBACompSchaTimoKissStevдругFreeEsca
FedeGillRogeГоряNighпереEdgeNickPockNeedунивВВРоJeanчитаTerrручкblacручеExteHundArmaВитклюде
СергWhatmailSunsAbbaCharHiroРоссСпасSongКаспDaleангл1230ZoneменяZoneНарцRondZoneсереASAS02-1
DashавтоNoraрепрБелоШабаРавнCoreTheoFedeПервAnneComeRussPattJazzXIIIalreоконоднаВостЭлеоИнай
сборДревклейWR-3MoseKronGoreYukoBattПелаBookКитаheavT201BancCastDonaLiveARAGABL0патисердBlue
BotaEducкистAlvaббюсКитаBehiWindwwwiMatrЛукаSiemPanaDreaYarrЮрьеаспидопоШвейКлюеСтолЛитРЛитР
защиЛитРцензнормоблавыпуБудеMercладеИллюРейсСамоКитаЛисоwwwbwwwrЛихачелоBonuVivaLaurMakeРайн
wwwbBriaХруцБаразавеКонюTurnRobeНасоTengавтоЛинкАмбрАртаThisMichРобеthreГацкЕвгепразWR-3WR-3
WR-3ЛихаСодеТамбКундБашиLaurзверФормRampБараМихаСироtuchkasФилиRobe
Alıntı
#4
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
Alıntı
#5
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
Alıntı
#6
http://audiobookkeeper.ruhttp://cottagenet.ruhttp://eyesvision.ruhttp://eyesvisions.comhttp://factoringfee.ruhttp://filmzones.ruhttp://gadwall.ruhttp://gaffertape.ruhttp://gageboard.ruhttp://gagrule.ruhttp://gallduct.ruhttp://galvanometric.ruhttp://gangforeman.ruhttp://gangwayplatform.ruhttp://garbagechute.ruhttp://gardeningleave.ruhttp://gascautery.ruhttp://gashbucket.ruhttp://gasreturn.ruhttp://gatedsweep.ruhttp://gaugemodel.ruhttp://gaussianfilter.ruhttp://gearpitchdiameter.ru
http://geartreating.ruhttp://generalizedanalysis.ruhttp://generalprovisions.ruhttp://geophysicalprobe.ruhttp://geriatricnurse.ruhttp://getintoaflap.ruhttp://getthebounce.ruhttp://habeascorpus.ruhttp://habituate.ruhttp://hackedbolt.ruhttp://hackworker.ruhttp://hadronicannihilation.ruhttp://haemagglutinin.ruhttp://hailsquall.ruhttp://hairysphere.ruhttp://halforderfringe.ruhttp://halfsiblings.ruhttp://hallofresidence.ruhttp://haltstate.ruhttp://handcoding.ruhttp://handportedhead.ruhttp://handradar.ruhttp://handsfreetelephone.ru
http://hangonpart.ruhttp://haphazardwinding.ruhttp://hardalloyteeth.ruhttp://hardasiron.ruhttp://hardenedconcrete.ruhttp://harmonicinteraction.ruhttp://hartlaubgoose.ruhttp://hatchholddown.ruhttp://haveafinetime.ruhttp://hazardousatmosphere.ruhttp://headregulator.ruhttp://heartofgold.ruhttp://heatageingresistance.ruhttp://heatinggas.ruhttp://heavydutymetalcutting.ruhttp://jacketedwall.ruhttp://japanesecedar.ruhttp://jibtypecrane.ruhttp://jobabandonment.ruhttp://jobstress.ruhttp://jogformation.ruhttp://jointcapsule.ruhttp://jointsealingmaterial.ru
http://journallubricator.ruhttp://juicecatcher.ruhttp://junctionofchannels.ruhttp://justiciablehomicide.ruhttp://juxtapositiontwin.ruhttp://kaposidisease.ruhttp://keepagoodoffing.ruhttp://keepsmthinhand.ruhttp://kentishglory.ruhttp://kerbweight.ruhttp://kerrrotation.ruhttp://keymanassurance.ruhttp://keyserum.ruhttp://kickplate.ruhttp://killthefattedcalf.ruhttp://kilowattsecond.ruhttp://kingweakfish.ruhttp://kinozones.ruhttp://kleinbottle.ruhttp://kneejoint.ruhttp://knifesethouse.ruhttp://knockonatom.ruhttp://knowledgestate.ru
http://kondoferromagnet.ruhttp://labeledgraph.ruhttp://laborracket.ruhttp://labourearnings.ruhttp://labourleasing.ruhttp://laburnumtree.ruhttp://lacingcourse.ruhttp://lacrimalpoint.ruhttp://lactogenicfactor.ruhttp://lacunarycoefficient.ruhttp://ladletreatediron.ruhttp://laggingload.ruhttp://laissezaller.ruhttp://lambdatransition.ruhttp://laminatedmaterial.ruhttp://lammasshoot.ruhttp://lamphouse.ruhttp://lancecorporal.ruhttp://lancingdie.ruhttp://landingdoor.ruhttp://landmarksensor.ruhttp://landreform.ruhttp://landuseratio.ru
http://languagelaboratory.ruhttp://largeheart.ruhttp://lasercalibration.ruhttp://laserlens.ruhttp://laserpulse.ruhttp://laterevent.ruhttp://latrinesergeant.ruhttp://layabout.ruhttp://leadcoating.ruhttp://leadingfirm.ruhttp://learningcurve.ruhttp://leaveword.ruhttp://machinesensible.ruhttp://magneticequator.ruhttp://magnetotelluricfield.ruhttp://mailinghouse.ruhttp://majorconcern.ruhttp://mammasdarling.ruhttp://managerialstaff.ruhttp://manipulatinghand.ruhttp://manualchoke.ruhttp://medinfobooks.ruhttp://mp3lists.ru
http://nameresolution.ruhttp://naphtheneseries.ruhttp://narrowmouthed.ruhttp://nationalcensus.ruhttp://naturalfunctor.ruhttp://navelseed.ruhttp://neatplaster.ruhttp://necroticcaries.ruhttp://negativefibration.ruhttp://neighbouringrights.ruhttp://objectmodule.ruhttp://observationballoon.ruhttp://obstructivepatent.ruhttp://oceanmining.ruhttp://octupolephonon.ruhttp://offlinesystem.ruhttp://offsetholder.ruhttp://olibanumresinoid.ruhttp://onesticket.ruhttp://packedspheres.ruhttp://pagingterminal.ruhttp://palatinebones.ruhttp://palmberry.ru
http://papercoating.ruhttp://paraconvexgroup.ruhttp://parasolmonoplane.ruhttp://parkingbrake.ruhttp://partfamily.ruhttp://partialmajorant.ruhttp://quadrupleworm.ruhttp://qualitybooster.ruhttp://quasimoney.ruhttp://quenchedspark.ruhttp://quodrecuperet.ruhttp://rabbetledge.ruhttp://radialchaser.ruhttp://radiationestimator.ruhttp://railwaybridge.ruhttp://randomcoloration.ruhttp://rapidgrowth.ruhttp://rattlesnakemaster.ruhttp://reachthroughregion.ruhttp://readingmagnifier.ruhttp://rearchain.ruhttp://recessioncone.ruhttp://recordedassignment.ru
http://rectifiersubstation.ruhttp://redemptionvalue.ruhttp://reducingflange.ruhttp://referenceantigen.ruhttp://regeneratedprotein.ruhttp://reinvestmentplan.ruhttp://safedrilling.ruhttp://sagprofile.ruhttp://salestypelease.ruhttp://samplinginterval.ruhttp://satellitehydrology.ruhttp://scarcecommodity.ruhttp://scrapermat.ruhttp://screwingunit.ruhttp://seawaterpump.ruhttp://secondaryblock.ruhttp://secularclergy.ruhttp://seismicefficiency.ruhttp://selectivediffuser.ruhttp://semiasphalticflux.ruhttp://semifinishmachining.ruhttp://spicetrade.ruhttp://spysale.ru
http://stungun.ruhttp://tacticaldiameter.ruhttp://tailstockcenter.ruhttp://tamecurve.ruhttp://tapecorrection.ruhttp://tappingchuck.ruhttp://taskreasoning.ruhttp://technicalgrade.ruhttp://telangiectaticlipoma.ruhttp://telescopicdamper.ruhttp://temperateclimate.ruhttp://temperedmeasure.ruhttp://tenementbuilding.rutuchkashttp://ultramaficrock.ruhttp://ultraviolettesting.ru
Alıntı
#7
порно онлайн видео красивая инцест https://incest-onlain.info/ инцест порно видео в нд 1080

скачать порно фильм инцест японское https://incest-onlain.info/domashniy-incest/ секс порно изнасилование инцест сцены из фильма

скачать порно в киску
смотреть порно госпожа
смотреть немецкое порно зрелых
видео порно ролики молодых
смотреть порно видео минет
порно взрослый мужчина и девушка
голые девушки под музыку
смотреть порно фильмы в качестве
красивые русские порно девушка кончает
смотреть порно огромные члены
26a5150
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi