Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
en çok ziyaret edilen sosyal mecra youtube
#1
Ortalama olarak, günde yaklaşık 2 milyon kullanıcının sosyal medya ağlarına katıldığını ve bu sosyal medya platformlarının halihazırda kurulmuş olan 4 milyardan fazla nüfusuna katkıda bulunduğunu biliyor muydunuz?

Bu, günümüzde insanların uyanık olduklarında zamanlarının neredeyse% 15'ini bu sosyal platformlarda geçirdikleri anlamına geliyor.

Ancak Hootsuite ve We Are Social ortaklığıyla yayınlanan en son Digital 2020 Ekim Küresel Statshot Raporu , bu ilgiden yalnızca sosyal medya platformlarının hoşlanmadığını vurguladı. Diğer web siteleri de günlük olarak çok sayıda ziyaretçiye sahiptir.

Bu rapora dayanarak, bir pazarlama platformu olan SEMRUSH, dünyanın en çok ziyaret edilen web sitelerini vurgulayan veriler sağlamıştır. Kategorileri 'Toplam Ziyaretler', 'Benzersiz Ziyaretler', 'Ziyaret Başına Süre' ve 'Ziyaret Başına Sayfa' olarak ayırdılar. Tüm bu değerler, Eylül ve Ekim 2020 arasındaki trafiğe göre hesaplanmıştır.

'Benzersiz Ziyaretler' temel olarak bir siteyi ziyaret eden ayırt edici kimliklerin sayısını temsil eder ancak bazı kişiler farklı yazılım veya cihazlar kullandığı için benzersiz kişileri temsil etmeyebilir.

Bu nedenle, 105,0 B Toplam ziyaret, 6,8 B Benzersiz ziyaret ve ziyaret başına harcanan zamanın çoğu ile en üst sıradaki web sitesinin Google olduğu tespit edildi, bu da en yaygın kullanılan arama motoru ve tarayıcılardan biri olduğu için şaşırtıcı değil.

Yine Google'ın sahibi olduğu YouTube, 36,4 B toplam ziyaret ve 3,5 B benzersiz ziyaret ile ikinci sırada yer alıyor. Ortalama olarak, insanlar YouTube'da ziyaret başına yaklaşık 35 dakika 16 saniye geçiriyor.

En tartışmalı sosyal platform Facebook, 25,3 B toplam ziyaret ve 3 B benzersiz ziyaret ile bu sıralamada üçüncü sırada yer alıyor. Ortalama olarak, insanlar uygulamayla ilgili büyük güven sorunları yaşamalarına rağmen Facebook'ta ziyaret başına yaklaşık 22 dakika harcıyor!

Wikipedia, 17,5 B toplam ziyaret ve 3,8 B benzersiz ziyaret ile dördüncü sırada yer almaktadır. Bu da o kadar şaşırtıcı değil.

Beşinci sırada Amazon.com geliyor. Toplam 5,2 B ziyareti ve siteye yapılan her ziyarette ortalama 12 dakika geçiren insanlarla 1,1 B benzersiz ziyareti vardır.

Şaşırtıcı bir şekilde Instagram altıncı sıraya düşerken, daha önce ilk üç arasında yer alıyordu. Yahoo.com yedinci sırada, Reddit (internetin ön sayfası) ise dokuzuncu sırada yer alıyor.

Bir diğer sürpriz ise Twitter'ın en iyi 10 web sitesi arasında olmaması. Bu sefer on birinci sırada.

Bu nedenle, en çok ziyaret edilen bu web sitelerine bir bakış, insanların aradığı şeyin sadece sosyal medya olmadığını, yetişkinlere yönelik içerik ve diğer web sitelerinin de çevrimiçi kullanıcıların çoğunluğu için çok fazla cazibe sağladığını gösteriyor.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi