Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google Cloud büyük veri programı
#1
Kontrol Panelinin Ötesinde: Deneyimlerinizi Verilerle Geliştirme
Google Cloud

Gösterge panosunun ötesinde dünyaya doğru başlayan işletmeler, ihtiyaç duyan çalışanlara ihtiyaç duydukları anda veri sağlıyor ve daha hızlı hareket ediyor.

Eski bilgisayar
Google Cloud'da, güvenilir kontrol panelinin yıllar boyunca teknoloji yöneticilerine pek çok veri noktası sağladığını biliyoruz ve hâlâ da öyle. Ancak yeni veriler birkaç saniye veya dakika içinde kullanılabilir hale geldikçe genellikle gerçek zamanlı içgörüleri yansıtmaz. GETTY
Veriler çoğaldıkça ve içgörü elde etme baskısı arttıkça, günümüz çalışanları, veri etrafında işbirliğine yönelik artan ihtiyacın bir parçası olarak iş akışlarına gömülü daha sürükleyici deneyimler arıyorlar. Geleneksel gösterge tabloları, kaynaklar, silolar ve uygulamalardaki verilerin çok hızlı bir şekilde eskimesi nedeniyle bu yeni talepleri karşılayamadı. İçgörüleri güvenli bir şekilde paylaşmak karmaşık bir iştir ve tek bir doğruluk kaynağı olmadan doğru sayıları elde etmek büyük bir görevdir.

Google Cloud'da, güvenilir kontrol panelinin yıllar boyunca teknoloji yöneticilerine pek çok veri noktası sağladığını biliyoruz ve hâlâ da öyle. Birçok şirket, iş zekası (BI) ve analitik görevlerinin çoğu için elektronik tablolara ek olarak bunları kullanmaya devam etmektedir. Geleneksel bir veri panosu, size belirli bir ayın satış rakamları gibi bir anın anlık görüntüsünü getirebilir. Ancak yeni veriler birkaç saniye veya dakika içinde kullanılabilir hale geldikçe genellikle gerçek zamanlı içgörüleri yansıtmaz.

Kullanıcılarınız ve işletmeniz için daha iyi karar vermeyi desteklemek için, kontrol panelinin ötesinde düşünmenin zamanı geldi.
Bunun yerine, verilerin çalışanların mevcut günlük iş akışlarına dahil edildiği zengin veri deneyimlerini düşünün. Bu yeni, zengin veri deneyimleri, iş ihtiyaçları değiştikçe ölçeklenen açık bir platforma bağlıdır. Gerçek zamanlı veri ve anlamsal bir model kullanırlar ve geleneksel çizelge ve grafiklerden daha ileri giderler.

Bu zengin veri deneyimleri, tüm bu verilerle etkileşime giren insanların ihtiyaçlarını da hesaba katıyor. Bir işletmedeki analitik tüketicileri, ister dahili bir uygulamaya dahil edilmiş veri görselleştirmeleri olsun, ister verileriyle ilgili soru sormak için bir chatbot kullanarak veya web trafiğindeki veya çalışanlardaki beklenmedik ani artışlarla ilgili gerçek zamanlı uyarılar olsun, verilerle doğal bağlamlarında etkileşime girebilmelidir. aktivite.

Bu arada, bir finansal analist çok sevdiği elektronik tablo ortamlarında çalışabilmeli, ancak yalnızca araçların satır sınırına uyan değil, her boyuttaki veriye sorunsuz bir şekilde bağlanabilmelidir. Buna ek olarak, iş kolu liderleri, verilerle aşılanmış ve düşük kodlu veya kodsuz bir çerçeveyle oluşturulmuş özel olarak oluşturulmuş bir uygulama isteyebilir. İşte işe yarayabilecek bir yönteme bir bakış:Looker'ın Slack ile entegrasyonu
Looker'ın Slack ile entegrasyonu, verileri günlük konuşmalarınıza tam anlamıyla getirir. FOTOĞRAF KREDİSİ: LOOKER

Gösterge tablolarının ötesine nasıl geçilir
Artırılmış analitik deneyimleri zaten mümkündür - pratikte nasıl çalıştıkları, işletmenize, kullanıcılara ve teknoloji araçlarına bağlı olarak değişiklik gösterir. İşletmenizin daha çevik olmasına, trendlere ve ani değişikliklere daha hızlı yanıt vermesine yardımcı olmalıdırlar. Verilerin yeni yollarla nasıl kullanılacağını ve kullanılacağını yeniden düşünürken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır:

Verileri ve içgörüleri mevcut iş akışlarına entegre edin, böylece yeni, self servis bilgiler, ister uygulama, ister elektronik tablo, kontrol paneli veya chatbot olsun, her tüketici için en iyi şekilde çalışan şekilde kolayca erişilebilir;
Verilerinize nerede olursa olsun bağlanın ve her zaman yeni ve birleşik olması için bunları kuruluşunuzun veri modeline dahil edin;
Veri tabanlı uygulamalar için yönetilen, akıllı ve güvenilir bir dağıtım modeli oluşturarak, yüksek veri hacmi ve çok sayıda gerçek zamanlı eylemle bile ölçeklendirmeyi etkinleştirin;
Mevcut iş akışlarını verilerle optimize edin, böylece hantal veya eski süreçler daha iyi çalışabilir; ve
Belirli kriterler karşılandığında uyarılar gibi eylemleri otomatikleştirmek için verileri ve iş mantığını tanımlayın.
Daha iyi kararlar, daha hızlı: veri deneyimlerinin geleceği
Yeni uygulama oluşturma ve yapılandırılmış veriler büyüdükçe, işletmelerin bugün iş yapma hızının ilerisinde kalabilmek için bu zorluklarla başa çıkması gerekecek. Yerinde doğru araçlar ile doğru içgörüleri yakalayabilir ve entegre verilerden yararlanabiliriz. Sonuçta, veriler gerektiği gibi raftan alınmayacak, ancak bir iş kullanıcısının ihtiyaç duyduğu her yere yerleştirilecektir. Bunu başarmak için, yeni araçlar anlamsal bir modelin birden çok bulutu kullanmasını sağlamalıdır; ilgili verileri yayınlamak için gerçek zamanlı analitik yeteneklerini dahil edin; maksimum esneklik için API tabanlı olmalıdır; ve geliştiricilere, Looker Blocks gibi, kullanıcılar için verileri özelleştirmeleri için basit yollar sunar.

Pazarın, müşterilere, çalışanlar ve dış paydaşlar için zengin veri deneyimleri oluşturmaya doğru hızla ilerlediklerini gördük. Analitik müşterisi Wix, örneğin Looker ile 160 milyon tüketiciyi destekliyor - JOIN @ Home oturumunda daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

Gösterge panosunun ötesine geçen işletmeler, ihtiyaç duyan çalışanlara ihtiyaç duydukları anda veri sağlıyor ve daha hızlı hareket ediyor. Bu yıl COVID-19 salgını nedeniyle misafirperverlikte ani ve hızlı değişiklikler yapmak zorunda kalan müşterilerimiz Diamond Resorts'tan haber aldık. Kısa süre önce Google Cloud'daki veri yığınlarını modernleştirmeyi seçtiler ve ekipleri, yalnızca üç ay içinde Looker'dan gerçek zamanlı bilgilerle çalışmaya başladı. Ekipleri, daha hızlı ve daha iyi kararlar almak için ihtiyaç duydukları verilere ihtiyaç duydukları yerden erişebilir.

Ekipleriniz için hangi veri deneyimlerini oluşturmaya başlayabilirsiniz? Modası geçmiş gösterge tablolarını modern ihtiyaçlara uydurmaya çalışmak yerine, son kullanıcıların işlerini yapması ve oradan çalışması için ihtiyaç duyduğu iş anlayışlarını oluşturmakla başlayın. Veriye dayalı bir geleceğe giden yolda çok iyi olacaksınız.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi