Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meyve toplayan drone şirketi üretime başlamak için 20 milyon dolar topladı
#1
Thumbs Up 
Meyve toplayan drone şirketi üretime başlamak için 20 milyon dolar topladı
Tevel Aerobotics, daha az insan işçi bulunduğundan yapay zeka destekli uçan robot toplayıcılarına olan talebin arttığını söylüyor.

İsrailli tarımsal drone üreticisi Tevel Aerobotics Technologies Ltd. şu anda 45 milyon dolarlık bir değerleme ile 20 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamlıyor. Bu, şirketin önceki iki yatırım turunda 11,5 milyon dolar toplayan üçüncü finansman turu.


Şirket, kurucusu ve CEO'su Yaniv Maor ile Isracard'ın eski başkanı ve Teva Pharmaceuticals ve Check Point'in CFO'su olan başkan Eyal Desheh tarafından yönetiliyor.Tevel Aerobotics başkanı Eyal Desheh (solda) ve CEO Yaniv Maor. Fotoğraf: Yariv KatzTevel Aerobotics başkanı Eyal Desheh (solda) ve CEO Yaniv Maor. Fotoğraf: Yariv Katz
Yeni sermaye, üretimi finanse etmek ve çoğunlukla Kuzey Amerika ve Avrupalı ​​müşterilerden oluşan mevcut sipariş defterini Çin, Japonya, Güney Kore ve Brezilya'dan gelen siparişler ile doldurmayı amaçlıyor.Maor ve Desheh ailesi, hisselerin% 33'üne müştereken sahip olarak şirketin en büyük hissedarları olmaya devam edecek. Desheh , Maor ile şirketi kuran kardeşi Oz'un Ekim 2017'de vefatından sonra şirkete katıldı .Tevel'in diğer hissedarları, şirketin% 27'sine sahip olan ve mevcut turun dörtte birini finanse etme taahhüdünde bulunan İsrail fonları Maverick Ventures ve OurCrowd'dur. Tura katılan diğer yatırımcılar, Nasdaq listesinde yer alan Orbotech Ltd.'nin eski CEO'su Amichai Steinberg ve Mobileye'nin kurucu ortağı ve eski CEO'su Ziv Aviram gibi mevcut destekçilerdir. AgFunder gibi agtech konusunda uzmanlaşmış Avrupa ve Amerikan VC fonları da tura katıldı."Bu turun amacı, geliştirme kilometre taşlarını tamamlamak, birim üretmeye başlamak ve mevcut siparişleri karşılamaktır. Desheh Calcalist'e verdiği demeçte, artan iş gücü sıkıntısı nedeniyle talep arttı, ”dedi.Tevel, meyve toplayabilen veya meyve bahçelerinde inceltme ve budama işleri için kullanılabilen, bir metre uzunluğunda mekanik pençe ile donatılmış otonom dronlar geliştiriyor. Tevel'in drone'ları, meyve türlerini, kusurları ve meyvenin olgunluk düzeyini belirlemelerine izin veren yapay zeka yetenekleriyle donatılmıştır. Dronlar, yer tabanlı bir mobil birime yerleştirilmiş tek bir otonom beyinle çalışır.Tevel Aerobotics & # 39; meyve toplama dronu. Fotoğraf: PRTevel Aerobotics'in meyve toplama uçağı. Fotoğraf: PR
Drone sistemi ayrıca verileri toplama ve iletme yeteneğine de sahip ve bu veriler daha sonra büyük veri ve yapay zeka kullanılarak analiz ediliyor.Küresel meyve yetiştirme alanının 2050 yılına kadar ikiye katlanarak 140 milyon hektara çıkması beklenirken, aynı zaman diliminde tarım işçilerinin sayısının mevcut işgücünün yarısı olan 5 milyon azalması bekleniyor.Şirket, ABD ve Avrupa'daki üreticilere yıllık satışlarda 3 milyar dolar ve dünyanın geri kalanında 30 milyar dolarlık ek bir potansiyele sahip olduğunu iddia ediyor.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi